Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 17:15 Bu haber 327 kez okundu
 
100'E 2 KALDI...
Düzce’de Koronavirüs Salgınında vaka sayısı 14 Ağustos 2020 tarihi itibari ile 998’e ulaştı. Düzceli yetkililer, salgına karşı vatandaşların dikkatli olmasını isterken, alınan tüm tedbir ve kurallara uyulması istendi.
SAĞLIK Haberi
100'E 2 KALDI...

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve Küresel çapta büyük krize yol açan Yeni Tip Covid – 19 salgını tehdidi devam ediyor. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumları salgına karşı büyük mücadele verirken, Düzce’de artan vaka sayısı ürkütücü boyutlara ulaştı.

 

Düzce’de vaka sayısı bugün itibari ile 998 ulaşırken, iyileşen hasta sayısı ise 780 oldu. Şu anda hastalık nedeniyle 2 kişinin ise, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. Bugüne kadar salgına bağlı ölenlerin sayısı ise 14 olarak kayıtlara geçti.

 

Düzce’de Düzce Valiliği başta olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer kurumlar, salgının daha çok yayılmasını engellemek için çalışmalarını titizlikle sürdürürken, yetkililer Düzceli vatandaşları sosyal mesafe kuralı ve doğru maske kullanımı başta olmak üzere, alınan tüm tedbir ve kurallara uymalarını istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 100'E, 2, KALDI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı