Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:06 Bu haber 1116 kez okundu
 
2'İNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI CEP YAKIYOR
Düzce’de Koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan açık oto pazarları yeniden hizmet vermeye başladı. Galericiler sitesinde Pazar günleri kurulan Açık Oto Pazarında 2’inci el otomobil fiyatlarının tavan yaptığı görüldü.
EKONOMİ Haberi
2'İNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI CEP YAKIYOR

Düzce’de Yeni Tip Covid – 19 salgını sebebiyle aylardır kapalı olan ikinci el oto pazarı yeniden açıldı. Küçük Sanayi Sitesinde bulunan Galericiler Sitesinde kurulan Açık Oto Pazarına fazla rağbet olmazken, fiyatların yüksek olması dikkat çekti.

 

Birçok kişinin pazarın açıldığından habersiz olduğundan dolayı pazara ilgi az oldu. Gelen vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından dolayı arabalara bakmakla yetindi. Salgın sebebiyle sıfır araçların piyasada kalmaması, ikinci el araç fiyatlarını uçurdu. Salgın öncesi 70 bin TL olan bir aracın fiyatının bugün 100 bin TL olduğu görüldü. Pazara aracını satmaya getiren vatandaşlar, ikinci el piyasasında büyük bir yükseliş olduğunu belirttiler.

 

Araba almaya gelenler ise fiyatların çok yüksek olduğunu, bunun sebebinin de sıfır araç üretimi yapılmaması ve piyasada araç olmaması olduğunu söylediler. Vatandaşlar birkaç ay daha ikinci el fiyatlarının böyle gideceğini, sıfır araçların piyasa sürülmesiyle fiyatların düşüşe geçeğini ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2'İNCİ, EL, OTOMOBİL, FİYATLARI, CEP, YAKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı