Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 17:51 Bu haber 645 kez okundu
 
ATAY: KURALLARA UYDUĞUMUZ DA SONU İYİ OLACAK
İçişleri Bakanlığının talimatıyla yurt genelinde başlatılan koronavirüs denetimleri kapsamında Düzce Valisi Cevdet Atay, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yine Düzce sokaklarındaydı. Denetimler esnasında bir de açıklama yapan Vali Atay, “Bizim önümüzde bir seçeneğimiz var. Yakalanmamak, onun da çaresi maske ve mesafeli duracağız. Temizliğe dikkat edeceğiz. Yapacağımız tek şey bu” diyerek kurallara uyanlara teşekkür etti.
SAĞLIK Haberi
ATAY: KURALLARA UYDUĞUMUZ DA SONU İYİ OLACAK

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla tüm yurtta koronavirüs tedbirleri denetimi sürüyor. Düzce Valisi Cevdet Atay da denetimlerine bugün İstanbul Caddesi’nde devam etti. Atay, cadde üzerindeki iş yerlerini gezerek kurallara uyulup uyulmadığını denetledi, vatandaşları ve işyeri sahiplerini kurallara uymak noktasında uyararak maske hediye etti.

Denetim esnasında bir basın açıklaması yapan Vali Atay sağlık için yine yollarda olduklarını belirterek, “Düzcelilere tekrar teşekkür ediyorum. Herkes kurallara uymaya çalışıyor ve bu da bir fedakârlık gerektiriyor” dedi.

Maske takmanın önemine değinen Vali Atay, “Dönercileri görüyorsunuz, adam sıcağın başında. Fırıncıları görüyorsunuz. O insanlar takıyor, lütfen sokakta ki insanlar da, bizim kendilerini ikaz etmeden, kendilerine herhangi bir yaptırım uygulamadan, lütfen maskeyi taksınlar çünkü bu başa gelince anlaşılıyor. Başa gelmeden, bu hastalığı kapan insanlar bunun ne kadar kötü olduğunu anlatıyorlar. Bizim önümüzde bir seçeneğimiz var. Yakalanmamak, onun da çaresi maske ve mesafeli duracağız. Temizliğe dikkat edeceğiz. Yapacağımız tek şey bu. Uyacağımız kurallar bunlar. Ben bu kuralları uyduğumuz zaman sonunun iyi olacağına inananlardanım” diyerek kurallara uyan Düzce halkına  teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATAY:, KURALLARA, UYDUĞUMUZ, DA, SONU, İYİ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı