Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 11:17 Bu haber 444 kez okundu
 
Bakan Selçuk: Kısa Vadede Mümkün Görünmüyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA üzerinden meslektaşlarına seslenerek, "Salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitime geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor" ifadelerine yer verdi.
EĞİTİM Haberi
Bakan Selçuk: Kısa Vadede Mümkün Görünmüyor

Daha önce okulların 15 Şubat'ta kademeli olarak belirli sınıflarda yüz yüze eğitime başlayacağını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yarıyıl Tatili Dönemi Mesleki Çalışma Programı dolayısıyla EBA üzerinden açıklamalarda bulundu.

 

Selçuk, "15 Şubat itibariyle yeni bir döneme başlıyoruz. Dileğimiz salgının en kısa sürede bir engel olmaktan çıkması ve okullarımızın yine sizlerle ve çocuklarımızla hayat bulması; alışık olduğu seslere, renklere, yüzlere ve doğal ritmine kavuşması. Ancak salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitme geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor" ifadelerini kullandı.

 

Zor bir dönemi başarıyla geride bıraktıklarını ifade eden Bakan Selçuk, "İçinde bulunduğumuz olağanüstü şartların devam etmesi gönlümüzden geçenlerin hayat bulmasına eğitimin yuvasına, çocuklarımızın ve meslektaşlarımızın ait olduğu yere, okullara dönmesine el vermedi" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Selçuk:, Kısa, Vadede, Mümkün, Görünmüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı