Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 17:20 Bu haber 332 kez okundu
 
BİSİKLET VE SCOOTER’LAR TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün DÜBİS adıyla hayata geçirmek istediği projelerden biri olan Düzce Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ihalesi tamamlandı. Vatandaşların şehirde bisiklet kullanarak hem sağlıklı kalmalarını, hem de şehirdeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak proje için yapılan ihaleyi 10 yıl süreyle, Girdeban Elektronik Turizm Ticaret Anonim Şirketi kazandı.
GÜNDEM Haberi
BİSİKLET VE SCOOTER’LAR TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Düzce Belediyesi tarafından, 300 adet akıllı bisiklet ve 200 adet elektrikli akıllı scooter çalıştırma hakkı verilmesi için yapılan ihale sonuçlandı. İhaleyi 10 yıl süreyle Girdeban Elektronik Turizm Ticaret Anonim Şirketi aldı.

Düzce Belediyesi sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 300 adet akıllı bisiklet ve 200 adet elektrikli akıllı scooterı 10 yıl süreliğine çalıştırma ihalesi, Başkan Dr. Faruk Özlü’nün onay imzasıyla hayata geçirildi. Bisiklet ve scooterların hizmete alınmasıyla, vatandaşların sağlıklı kalmasının yanı sıra zamanını ve bütçelerini etkin kullanmaları hedefleniyor. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bisiklet ihalesinin sonuçlanmasına yönelik yaptığı açıklamada, “Düzce genelinde bisiklet yollarımızın yaygınlaştırılmasıyla birlikte bisiklet kiralama sistemlerimizi de hayata geçirmeye başladık. DÜBİS uygulamasıyla vatandaşımızın zamanının ve parasının etkin yönetilmesine katkı sağlayacak. Ulaşım sistemimizle entegre ve modern bir ulaşım ağı kurulacak. İhaleyi alan firma çalışmalarını tamamlayarak en kısa süre içerisinde akıllı bisiklet ve scooter’leri Düzce’mizin hizmetine sunacaklar. Bir projemizi de nihayetlendirmiş bulunuyoruz. Düzce’mize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

HABER: Savaş ARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİSİKLET, VE, SCOOTER’LAR, TRAFİK, YÜKÜNÜ, HAFİFLETECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı