Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 17:48 Bu haber 196 kez okundu
 
BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI SAĞLANDI
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Konfederasyonu ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (DESOB) esnafların borçlarına yönelik yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaları sonuç verdi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile yapılan görüşmeler neticesinde, esnafların 23 banka ve 30 finansal kuruluşlara olan borçlarının yeniden yapılandırması imkanı sağlandı.
EKONOMİ Haberi
BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI SAĞLANDI

Koronavirüs salgını nedeniyle çok zor bir dönemden geçen esnaflara müjdeli haber geldi.  Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 salgınından en çok etkilenen kesim olan Düzce esnaflarının feryadına kulak veren DESOB, esnafların durumu ile ilgili hazırlanan raporu Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Konfederasyonuna sundu.

Rapor sonrası Türkiye Bankalar Birliği ile görüşen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Konfederasyonu yetkilileri, yapılan görüşmeler neticesinde 23 banka ve 30 finansal kuruluşuyla esnaf borçlarının yeniden yapılandırılması imkânı sağlandı.

Konu ile ilgili DESOB tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Konfederasyonumuz ile Türkiye bankalar birliği (TBB) arasında yapılan görüşmeler sonunda, TBB ile 23 banka ve 30 finansal kuruluş arasında finansal yeniden yapılandırma çerçeve anlaşması (FYYP) imzalanmıştır. Yapılan bu anlaşma ile esnaf ve sanatkârlarımızın bu 23 banka ve 30 finans kuruluşuna olan borçlarının yeniden yapılandırılması imkânı sağlanmıştır.”

Haber: Savaş ARI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BORÇLARIN, YENİDEN, YAPILANDIRILMASI, SAĞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı