Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 14:43 Bu haber 2288 kez okundu
 
Bu Hafta Vizyondaki Filmler
Bu hafta beyaz perdeye 11 yeni film girdi.
KÜLTÜR Haberi
Bu Hafta Vizyondaki Filmler

Dehşetin Yüzü

ABD yapımı, gerilim, gizem ve korku türündeki filmin yönetmen koltuğunda Corin Hardy oturuyor. Bu hafta vizyona giren filmin konusu şöyle, geçmişinde karanlık olaylar yaşamış Rahip Burke ve rahibe olmak için son aşamalara gelmiş genç rahibe adayı Irene, kendini öldürmüş bir rahibeyle ilgili araştırma yapmak için Vatikan tarafından Romanya'nın ücra bir köşesindeki bir manastıra gönderilir. Manastırın sırrını öğrenen ikili, sadece hayatlarını değil, hayatlarını adadıkları inançlarını da ortaya koyarak bir rahibe formuna karşılarına çıkan şeytani güçle savaşacaktır.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın.

 

Bırakma Beni

Türk ve Bosna Hersek ortak yapımı film, dram türünde. Filmin yönetmeliğini yapan Aida Begić aynı zamanda senaryo ve yapımcılığını da yürütüyor. Film, İsa, Ahmed ve Muataz adında 3 Suriyeli çocuğun, savaşın sürdüğü ülkelerinden kaçıp Türkiye'ye gelmesini, İsa’nın annesinin ölümüyle birlikte Şanlıurfa'daki Suriyeli çocuklar yetimhanesine geldiğine Ahmed ve Muataz ile iyi arkadaş olmasını, 3 çocuğun da oraya düşmesinin farklı hikayeleri ve kendi çabalarıyla para kazanmaya çalışan çocukların, yaşadıkları zorluklara rağmen birbirlerine tutunmaya çalışarak hayallerinin peşinden koşmalarını, umudu ve yaşama sevincini birbirlerinde bulmalarını konu alıyor.

Bırakma Beni filmi, Bosna Hersek'in 2018 yılı için Oscar adayı olarak belirlendi.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Kapımdaki Aşk

2 çocuk annesi Alice Kinney yeni boşanmış, 40 yaşında bir kadındır. Doğum günü kutlaması için arkadaşlarıyla dışarı çıktığı akşam Harry, George ve Teddy adlı 3 genç ve umut vaat eden sinemacıyla tanışır. Ertesi gün annesinin de ısrarıyla bu gençlere evini açmayı kabul eden Alice'in hayatı, ayrılıklarının ardından evdeki durumu duyunca geri dönen eski eşi Austen Blume'un gelişiyle iyice karışır.

Romantik, komedi türündeki ABD yapımı filmi  Hallie Meyers-Shyer yönetiyor.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

İntikam Meleği

Aksiyon ve gerilim türündeki film ABD yapımı. Filmin yönetmeni, Pierre Morel. Filmin konusu ise, mutlu bir evliliği olan Riley North, bir akşam ailesiyle birlikte dışarıda vakit geçirirken silahlı bir saldırıya uğrar. Eşi ve kızını kaybeden Riley, saldırıdan yaralı kurtulmuştur. Cinayetlerin bölgedeki tehlikeli bir suç grubu olan Garcia karteli üyeleri tarafından işlendiği kesindir, ancak bu kartelin korkuttuğu insanlar tanıklık etmekten kaçınmakta, yetkili kişiler ise rüşvetle susturulmaktadır. Yine de Riley'nin yoğun çabalarıyla katiller mahkemeye çıkar, ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılırlar. Bu olanları içine sindiremeyen acılı kadın ortadan kaybolur ve 5 yıl boyunca kendi kendini adeta bir asker gibi eğitir. Geri döndüğünde tam bir ölüm makinesine dönüşmüş olan Riley, ailesini katledenlerden, suçluları koruyanlardan, yozlaşmış sistemin parçası olan herkesten intikam almaya başlar. Sadece kartelin değil, polis ve FBI'ın da hedefi haline gelen Riley, diğer yandan bir halk kahramanına dönüşmüştür.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Bücür

Yerli yapım olan film, aile, çocuk ve komedi türünde. Filmi Umut Kırca yönetirken yapımcılığını Necati Akpınar yapıyor. Filmin konusu, küçük yaşına rağmen tam bir bilgisayar dehası olan Umut, tüm yeteneklerini ortaya sererek annesinin izini bulur. İstanbul'a bir şekilde gitmeyi başaran Umut, burada Özge ile karşılaşır. Ancak başlarını büyük bir belaya sokan ikili, bir yandan kötü adamlardan kaçmaya, diğer yandan da Umut'un annesini bulmaya çalışacaktır.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Göç Yolu

Film dram türünde. 1. Dünya Savaşı'ndan önceki Balkan Savaşları'nda Osmanlı'nın yenilgisiyle birlikte sahipsiz kalan Türk kökenli halkın, gördükleri baskının ardından evlerini geride bırakarak Anadolu'ya doğru geri dönüş yoluna çıkmaları ve yol boyunca yaşadıkları acılı olaylar filmde konu ediliyor. Filmin yönetmeni Turgut Ural.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Güvercin

Banu Sıvacı’nın yönetmeliği ile birlikte, senaryo ve yapımcılığını da üstlendiği film dram türünde. Filmin konusu, Yusuf, Adana'nın kenar mahallelerinden birinde, ağabeyi ve ablasıyla birlikte yaşayan bir gençtir. Oturdukları evin çatısında, ölen babasından kalan güvercinlerini tutkuyla besleyip eğitmektedir. Yusuf, Maverdi adını verdiği dişi güverciniyle özel bir bağ kurmuştur. Ağabeyi Yusuf'a, çalışması ve para kazanması konusunda baskı yapar. Kuşlarından başka bir dünyayı tanımayan Yusuf, çalışma hayatı ve mahallesinin gerçekleriyle yüzleşir.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Cesur Araba

Animasyon türündeki film, Malezya, Maldivler, Brunei ve Cibuti ortak yapımı. Wheely'nin yarışlarda geçirdiği bir kaza, kariyerinin sona erip taksicilik yapmaya başlamasına, büyük bir borç batağına saplanmasına ve gururunun zedelenmesine neden olmuştur. Ancak günün birinde tanıştığı güzel Bella di Monetti aklını başından alır. Ne var ki Bella'nın Ben adında mafya bir sevgilisi vardır ve Wheely'nin etrafta dolaşmasından hoşlanmamıştır. Bella'yı kaçıran Ben, Wheely'nin üzerine de devasa bir kamyon olan Kaiser'i salar. Wheely, arkadaşı Putt Putt ile birlikte sevdiğini kurtarabilmek için tehlikeli bir maceraya atılır.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Nezih Bir Film

Ayhan Özen’in yönettiği film komedi türünde. Filmin oyuncaları arasında güzel oyuncu Müge Boz’da bulunuyor. Filmin konusu, girdiği hiçbir işte dikiş tutturamamış Nezih, uzun süre sürdürdüğü nalburluk işini de batırdıktan sonra kendisi gibi başarısız Kasım'la birlikte inşaat işine girer. Bu sektörde de bir sürü sonuçsuz denemenin ardından bir ihale almayı becerirler. Ancak sözleşme imzalayacakları toplantıda çenesini tutamayan Nezih yüzünden o fırsat da uçup gider.

Durum yine umutsuz gözükürken beklenmedik bir iş teklifi alırlar. Ancak bu teklif, arkasından belalı kişilere bulaşacakları bir süreci beraberinde getirecektir.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Radiogram

Bulgaristan'ın Demir Perde ardında olduğu Komünist rejim yıllarında, Batı icadı birçok şey gibi Batı Müziği'nin de yasaklı olduğu yıllarda geçiyor öykü. Rodop Dağları'ndaki bir köyde yaşayan Ali, eşi Yasmin ve çocukları da, bunların yanında Müslüman halk üzerindeki farklı tehditlerle mücadele etmektedir. Ali günün birinde, evdeki radyoda sürekli Rock'n Roll dinleyen oğlu Ahmet'in elindeki radyoyu alarak parçalar. Bu yasaklı müziğin başlarına iş açmasından korkmaktadır. Ancak oğlunun ne kadar üzüldüğünü görünce, izinsiz ayrılması yasak olmasına rağmen köyden çıkıp, 100 kilometre uzaktaki şehirden radyo almak üzere yola koyulur. Bulgaristan yapımı film dram türünde.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Sorma Neden

Komedi türündeki filmin yönetmeni, Tolga Baş. Oyuncuları arasında ünlü komedyen Burak Satıbol bulunuyor. Filmin konsu, Kayhan, Yağmur'u kaçırıp ailesinin itirazlarına rağmen evlenmeye karar vermiştir. Ancak düğün günü Kayhan ortadan kaybolur. Ortada çok sayıda şüpheli vardır, ancak soruşturma derinleştikçe Kayhan'ı tanıyan herkesin onunla kapanmamış bir hesabı olduğu, hiçkimsenin bu düğünü istemediği ortaya çıkar.

Filmin Fragmanı İçin Tıklayın...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Hafta, Vizyondaki, Filmler,
Yorumlar
Haber Yazılımı