Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 17:58 Bu haber 247 kez okundu
 
“BU KAFAYLA SONRAKİ SEÇİMDE FARK BÜYÜR”
AK Parti’yi 2023 hedef ve seçimlerine taşıyacak kadroların belirlenmesi için il kongreleri süreci devam ederken, aday belirleme sürecinde yapılan yanlışlıklar birçok şehirde partililerin tepkisine neden oluyor. Katıldığı bir programda bu konuya değinen ve AK Parti’ye yakın bir isim olarak bilinen Süleyman Özışık, aday belirleme sürecindeki sürece ateş püskürterek “Milletin adamlarını değil kendi adamlarını başa getirmek için mücadele ediyorlar” dedi.
SİYASET Haberi
“BU KAFAYLA SONRAKİ SEÇİMDE FARK BÜYÜR”

AK Parti’yi 2023’e taşıyacak olan kadroların belirlenmesi amacıyla büyük kongreye giden yolda il kongreleri devam ediyor. Öte yandan bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yeni Ömerler bulalım" talimatı doğrultusunda teşkilatlarda değişim beklenirken, uygun olmayan isimler aday gösterildiği gerekçesiyle birçok il ve ilçede partililerde rahatsızlık yaşanıyor.

“ERDOĞAN TEŞKİLATLARI KAPATSA YÜZDE 65 OY ALIR”

Bu iddialarla ilgili ağabeyi Hadi Özışık’ın internethaber.com’daki yayınında konuşan ve AK Parti’ye yakın bir isim olmasıyla bilinen Süleyman Özışık, kongrelerle yenilen AK Parti teşkilatlarını yerden yere vurdu. 

“BU TEŞKİLATLAR AK PARTİ’Yİ BİÇİYOR”

 “Sana yemin ediyorum tırpanı almışlar AK Parti’nin oylarını biçiyorlar.” diyen Özışık, “Erdoğan bir karar veriyor ve iş ne noktaya geldi. Dört tane isim götürüyorlar. Efendim şu isimler İstanbul’da falan ilçeyi yönetebilir diyorlar. Erdoğan gelip de herhalde bir ilçede kim ilçe başkanı olur diye araştıracak değil.

“UTANCIMDAN AÇIKLAYAMADIKLARIM VAR”

Dört isim götürüyorlar ama en iyisi bu efendim diyorlar. Erdoğan o isme karar veriyor. O isme bir bakıyorsun benim şu ekranlarda açıklamadıklarım var. Utancımdan açıklamadıklarım var. Kıyamet ya!” sözleriyle il ve ilçe başkan adaylarının belirlenmesi sürecinde yapılan yanlışlara dikkat çekti.

“BU KAFAYLA SONRAKİ SEÇİMDE FARK BÜYÜR”

“Milletin adamlarını değil kendi adamlarını başa getirmek için mücadele ediyorlar.” diyen gazeteci Özışık, “Buradan söylüyorum. Bu kafayla gidilirse İstanbul’da bir sonraki seçim fark daha büyük olacak. Türkiye’de fark daha büyük olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BU, KAFAYLA, SONRAKİ, SEÇİMDE, FARK, BÜYÜR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı