Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 15:26 Bu haber 1692 kez okundu
 
CHP'de Barış Gümüş Sesleri
Kongre sürecine giren ve ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra Merkez ilçe ve il kongrelerini yapacak olan CHP’de heyecan sürüyor. Barış Gümüş ve Can Koyuncu’nun aday olduğu merkez ilçe kongresinde belirlenecek 310 delege İl Başkanlığının da kaderini belirleyecek. İki aday arasından ise Merkez İlçe başkanlığına en yakın isim Barış Gümüş olarak görülüyor.
SİYASET Haberi
CHP'de Barış Gümüş Sesleri

Köy ve Mahalle delege seçimlerini tamamlayan CHP’de ilçe kongreleri  19 Ocak 2020 Pazar günü  yapılacak merkez ilçe başkanlığı seçimi ile tamamlanacak. Bu kongrede belirlenecek olan 310 delege, İl başkanını seçecek.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı seçimleri için iki aday yarışacak.  Barış Gümüş ve Can Koyuncu’nun aday olduğu Merkez İlçe Başkanlığında son 3 gün heyecanı yaşanıyor.

KİM DAHA ŞANSLI?

İki aday da genç ve dinamik bir yapıya sahip. Bu da Düzce’de siyasetin gençleştiğinin güzel bir örneği. Adaylar  arasında kendini tanıtma noktasında en rahat isim Barış Gümüş. 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde CHP’den İGM üyesi adayı olan Barış Gümüş, seçim dönemi boyunca bütün köyleri ziyaret etmiş, tüm partililerin desteğini almıştı.  CHP içinde tanınan, bilinen ve sevilen Barış Gümüş bu yarışın en şanslı ismi olarak görülüyor.

Kongre süreci boyunca tatlı bir rekabet yaşayan adaylar, son üç gün delegelerle yoğun bir mesai yaşayacak ve kendilerini tanıtacak.  19 Ocak 2020 Pazar günü delegelerin önüne konulan sandıkta ya Gümüş ya da Koyuncu Merkez ilçe başkanı olacak.  Ardından da il kongresi için süreç başlayacak.  310 delege 23 Şubat 2020 Pazar günü CHP İl Başkanını seçecek.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: CHP'de, Barış, Gümüş, Sesleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı