Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 13:02 Bu haber 1721 kez okundu
 
Cuma Namazı Hangi Camilerde Kılınabilecek?
Düzce Valiliği 29 Mayıs Cuma günü itibariyle kılınmaya başlanacak olan “Cuma Namazı” ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Cuma namazının belirlenen camilerin sadece avlularında kılınacağı belirtildi. Ayrıca tüm vatandaşların camilere kendi seccadesi ile gelmesi istendi.
GÜNDEM Haberi
Cuma Namazı Hangi Camilerde Kılınabilecek?

29 Mayıs Cuma günü itibariyle kılınmaya başlanacak olan “Cuma Namazı” ile ilgili Düzce Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada Cuma namazının hangi camilerin avlularında kılınacağı liste halinde yayımlandı.

Öğle ve ikindi namazları tüm camilerde sosyal mesafe kuralına uyularak cemaatle birlikte kılınacağı, diğer vakitlerde münferiden namaz kılmak isteyenler için camiler açık tutulacağı açıklandı.

Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların ise kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri gerektiği belirtildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Cuma namazlarında ilk saftan başlamak üzere oturmaya başlanacak ve son saf dolana kadar bu sıra takip edilecektir. Namaz bitiminde ise en son saftan başlamak üzere sırasıyla cemaatin namaz kılınan alandan ayrılması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bu düzenin sağlanması için Vali/Kaymakamlarca il/ilçe müftülerinin önerileri doğrultusunda namaz kılınabilecek her cami ve açık alan için en az beş kişiden müteşekkil "Cuma Heyeti" oluşturulacak ve kolluk personeli görevlendirilecektir.

Düzce Merkeze bağlı köylerimizde kılınacak olan Cuma Namazları camilerin bahçelerinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kılınacaktır.”

İŞTE O LİSTE

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Cuma, Namazı, Hangi, Camilerde, Kılınabilecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı