Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:49 Bu haber 635 kez okundu
 
Dev Türk Bayrağı İle Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Düzce'de Gençlik Haftası kutlamaları başladı. Dev Türk Bayrağı ile Düzce Belediyesi önünden Anıtpark'a kadar yürüyen kalabalık 19 Mayıs coşkusunu yaşadı.
GÜNDEM Haberi
Dev Türk Bayrağı İle Gençlik Yürüyüşü Yapıldı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı da içerisine alan Gençlik Haftası Düzce'de kutlanmaya başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen ve haftaya yayılan programın ilk etkinliği dev Türk Bayrağı ile Gençlik Yürüyüşü oldu. Gençlik Merkezi Spor Kulübü'nün üyeleri olan bisikletli gençler de Gençlik Yürüyüşü'nde pedal çevirdi.

 

Yürüyüş öncesi Kaynaşlı Kaymakamı ve Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek Düzce Bisiklet Kulübü'nün bir üyesine Türk bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evinden alınan toprağı Bolu Bisiklet Kulübü'ne teslim edilmek üzere verdi.

 

Öğrencilerin taşıdığı metrelerce uzunluktaki Türk Bayrağı Düzce şehir merkezinde tüm ihtişamıyla, Düzceliler tarafından beğeniyle karşılandı. Gençlik yürüyüşünü gören Düzceliler, alkışla yürüyüşe destek verdi.

 

Program, Anıtpark'ta çelenk sunma töreniyle devam etti. Atatürk Anıtı önüne sunulan çelenklerin ardından kürsü konuşmaları yapıldı. Kutlama programı öğrencilerin sergilediği halk oyunları ve karate gösterileri ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dev, Türk, Bayrağı, İle, Gençlik, Yürüyüşü, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı