Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 17:30 Bu haber 255 kez okundu
 
DİĞER ESNAFLAR YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ…
Küçük Sanayi Sitesinde yer alan Hurdacılar Sitesinde, ömrünü tamamlamış araç lastiklerinin yakılması hem çevreye, hem de insan sağlığına ciddi zararlar veriyor. Küçük Sanayi Sitesi esnafları, Hurdacılar Sitesinde hemen her gün lastik yakılmasına tepki göstererek, yetkilileri göreve davet ettiler.
GÜNDEM Haberi
DİĞER ESNAFLAR YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ…

Hurdacılar sitesinde hemen hemen her gün ömrünü tamamlamış araç lastiklerinin yakıldığını belirten Küçük Sanayi Sitesi esnafları, duruma tepki gösterdiler. Konu ile ilgili, bir çok ilgili kuruma şikâyette bulunduklarını ve bugüne kadar bin sonuç alamadıklarını belirten esnaflar, “Hurdacılar sitesinde hemen hemen her gün eski lastikler yakılıyor. Gökyüzü kap kara dumanlar kaplıyor” dediler.

Seslerini duyurmak için 0542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp İhbar Hattına şikâyetlerini ileten Küçük Sanayi Sitesi esnafları, “Hurdacılar sitesinde lastik yakılması hem doğaya, hem de insan sağlığına zarar veriyor” dediler.

İmalatında Karbon siyahı, uçucu organikler, yarı-uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitler, azot oksitler ve nitrosaminler, gibi tehlikeli maddeler kullanılan lastiklerin yakılması sonucunda ortaya çıkan gaz çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor.

Haber: Savaş ARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİĞER, ESNAFLAR, YETKİLİLERİ, GÖREVE, DAVET, ETTİ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı