Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 13:14 Bu haber 414 kez okundu
 
Düzce'de Vaka Sayısı Yükseliyor
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, normalleşme adımları için büyük önem taşıyan ‘haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı’ tablosunu paylaştı. Düzce’de yaşanan artış bir kez daha gözler önüne serildi.
SAĞLIK Haberi
Düzce'de Vaka Sayısı Yükseliyor

Türkiye genelinde yeni tip salgınıyla mücadelede yeni bir döneme girildi.’ Yerinde karar’ adı verilen normalleşme süreci başladı.Yetkililerin çizdiği pembe tabloya rağmen, Düzce’nin yüksek riskli iller arasında yer alması salgındaki Düzce gerçeğini gözler önüne serdi.

 

İllerin düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olmak üzere dört gruba ayrıldığı yeni dönemde son 3 haftadır, haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayıları açıklanıyor.

 

Düzce’de ise son üç haftadır açıklanan tabloda üst üste yaşanan artış dikkat çekiyor. Buna göre 8-14 Şubat haftasında 43,99 olan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı son hafta itibariyle 55,91'e yükseldi.

 

8-14 Şubat haftasında günlük ortalama vaka sayısı 24 iken son hafta itibariyle 32’ye çıktı. Haftalık toplam vaka sayısı da 173’ten önce 192‘ye son hafta itibariyle ise 220’ye kadar yükseldi.

 

Düzce’de 8-14 Şubat haftasındaki sevindiren verilerin artışa geçmesi kural ve tedbirlere uymanın önemini ise bir kez daha gözler önüne serdi. Yaşanan artış ve değerlendiren diğer kriterlerle birlikte Düzce ‘yüksek riskli iller’ sınıfında yer alırken gözler bundan sonraki haftada yaşanacak düşüş ve tablodaki iyileşme sağlanmasında.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düzce'de, Vaka, Sayısı, Yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı