Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 17:38 Bu haber 601 kez okundu
 
ENDER ÇAKAR’DAN HASAN GÜNDEN’E SERT TEPKİ…
Su zammı ile ilgili Öncü Mikrofonuna özel değerlendirmelerde bulunan AK Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hasan Günden’in açıklamalarına, İYİ Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ender Çakar’dan sert tepki geldi. Çakar, “Hasan Günden’in dediği gibi "5 de olsa 10 da olsa tepki göstereceklerdi" cümlesi tamamen asılsız ve mesnetsizdir” dedi.
SİYASET Haberi
ENDER ÇAKAR’DAN HASAN GÜNDEN’E SERT TEPKİ…

Düzce Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında AK Partili Meclis Üyelerinin oyları ile meclisten geçen, su zammının yankıları devam ediyor. Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan ve “yüzde 5 de olsa, 10 da olsa tepki muhalefet Meclis Üyeleri tepki göstereceklerdi” diyen Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden’e, İYİ Parti Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Ender Çakar’dan sert teki geldi.

Günden’i yalancılıkla suçladı…

Çakar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,  “Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hasan Günden yerel bir televizyona verdiği beyanatta:, ‘Bende muhalefet olsam, suya yapılan zamma ben de tepki gösteririm. Yüzde 5 veya yüzde 10 da zam gelse muhalefet tepki gösterecek elbette. Çünkü onların görevi o.’ demiş. Bu beyanatı baştan aşağıya yalandır. İyi Parti grubu olarak enflasyon oranını geçmeyen zam taleplerine evet oyu kullandık. Plan ve Bütçe komisyonunda zam talepleri görüşülmeye başlarken İyi Parti adına komisyon üyesi olarak," Tüik'in açıkladığı enflasyon oranı 11 dir. Bu oranı geçmeyen tüm zam tekliflerine evet oyu kullanacağız" dedim. Birçok müdürlüğün 11 den fazla olan taleplerini enflasyon oranına çekmesini teklif ettik, AK partili 3 komisyon üyesi bu teklifimizi kabul etmedi. Biz İyi Parti olarak meclis toplantısında 11 altındaki artış taleplerine teklifimiz de bu olduğu için EVET oyu kullandık. Hasan Günden’in dediği gibi "5 de olsa 10 da olsa tepki göstereceklerdi" cümlesi tamamen asılsız ve mesnetsizdir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENDER, ÇAKAR’DAN, HASAN, GÜNDEN’E, SERT, TEPKİ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı