Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 14:01 Bu haber 1553 kez okundu
 
Güle Oynaya Ameliyata
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde çocukların ameliyat korkularını yenmeleri amacıyla, ameliyathaneye akülü arabalarla gitmelerine olanak sağlayan uygulama başlatıldı.
SAĞLIK Haberi
Güle Oynaya Ameliyata

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde başlatılan uygulama sayesinde, çocuklar ameliyathane önüne kadar akülü araba kullanarak gidiyor ve böylece çocuklar operasyon öncesi rahat bir zaman geçiriyor.

 

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve sağlık yöneticilerinin katkılarıyla Atatürk Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisinde kullanılmak üzere iki adet akülü araç bağışında bulunuldu. Tedavi gören çocuk hastalar ameliyathaneye kadar eğlenceli ve keyifli şekilde giderek operasyona da yine mutlu giriyor. 

 

Uygulamanın çocukların mutlu olmasını sağladığını söyleyen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hamit Özmen, “Sağlık personellerin topladıkları paralarla hastanemize 2 tane akülü araba alarak çocuklarımızın ameliyathaneye girerken bu arabalarla girmelerini istedik. Bunun sebebi çocuklar ameliyathaneye girişte anne ve babadan ayrılmaları sonucunda yoğun anksiteye yaşamaktalardı. Bu çocukların ameliyat ve ameliyat sonra ki süreçlerinde etkiliydi. Akülü arabalarla ameliyathaneye giren çocuklarımızda hem ameliyat süreci hem ameliyat sonra ki süreçte daha rahat bir iyileşme ve konfor süreci olduğunu gözlemledik” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Güle, Oynaya, Ameliyata,
Yorumlar
Haber Yazılımı