Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 17:39 Bu haber 241 kez okundu
 
HEDEFLENEN 3 MİLYON RAKAMINA YAKLAŞILDI…
Düzce Belediyesi tarafından Kültür Merkezinde oluşturulan dikim atölyesinde maske üretimi aralıksız devam ediyor. Gönüllü ve Belediye işçilerinin günlük 20 bin adet ürettiği Maske imalatında hedeflenen 3 milyon rakamına yaklaşıldı.
GÜNDEM Haberi
HEDEFLENEN 3 MİLYON RAKAMINA YAKLAŞILDI…

Koronavirüs Salgınının başlarında, vatandaşların maskelere daha kolay ulaşması için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla önce eski film platosundaki Belediye hizmet binasında oluşturulan atölyede başlanan, ardından da kapasitenin arttırılması ile Kültür Merkezi’nde oluşturulan dikim atölyesinde devam eden maske üretiminde son rakamlar belli oldu.  

Düzce Belediyesi kaynaklarından alınan bilgilere göre, gönüllüler ve belediye personeli tarafından günde 20 bin adet üretilen maske imalatında, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hedeflediği 3 milyon rakamına yaklaşıldı.

Pandeminin Türkiye’de ilk görüldüğü Mart ayından bugüne kadar, üretilen toplam maske adedi 2 Milyon 230 bin olurken, 2 Milyon 100 bin adet maskenin ise dağıtımı gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi tarafından, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, mahalle muhtarları aracılıklarıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. Maske üretiminin, pandemi geçene kadar devam edeceği öğrenilirken, Kültür Merkezi’nin alt katında oluşturulan dikim atölyesinin ise genişleteceği öğrenildi.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün büyük önem verdiği maske imalatı ve dağıtımı büyük bir titizlikle yürütülüyor.

Haber: Savaş ARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEDEFLENEN, 3, MİLYON, RAKAMINA, YAKLAŞILDI…,
Yorumlar
Haber Yazılımı