Haber Detayı
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 16:24 Bu haber 1128 kez okundu
 
KARANTİNAYA ALINDILAR
MHP Düzce Cumayeri İlçe Kongresi Bugün Cumayeri Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Düzce İli ilk Kongresi açılış saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu'nun da katılımıyla, Cumayeri İlçe Hazirunun görevlendirmesiyle Kongre Divan Başkanlığını MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın gerçekleştirdiği Kongre'de Divan Katipliğini Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, MHP Düzce İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Pak yaptı. MHP Cumayeri İlçe Delegelerinin oy kullandığı ve MHP Genel Merkezimizden Görevlendirilen Seçim Kurulu üyelerinin denetimiyle, Kongremiz İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik düsturuna uygun olarak sukunet içinde gerçekleşmiştir. Partimize, İlçemize, Düzcemize ve Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun.
SAĞLIK Haberi
KARANTİNAYA ALINDILAR

Tüm dünyayı kasıp kavuran Yeni Tip Covid- 19 salgın tehlikesi devam ediyor. Türkiye’de alınan tüm önlem ve tedbirlere rağmen, Düzce’deki vaka sayısı artışının önüne geçilemiyor. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı nedeniyle Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’a fındık toplamak için Doğu ve Güneydoğu illerinden Düzce’ye fındık toplamak için gelen vatandaşların sağlık taramasından geçirilmesi talimatını verdi.

Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Mevsimlik Tarım İşçilerinin kaldığı çadır ve yerleşim yerlerine giderek, işçileri sağlık taramasından geçirdi. Sağlık taraması sırasında, hastalık belirtisi taşıyan 95 Tarım İşçisine Koronavirüs testi yapıldı. 95 Tarım işçisinin test sonucu pozitif çıkması üzerine, işçiler karantinaya alındı. Fındık bahçesi, çadır ve geçici yerleşim alanlarında Koronavirüs tanısı konulan işçilerle temas halinde bulunan yüzlerce kişiye yönelik ise filyasyon çalışması uygulandı.

Düzce’de en son 1017 olan vaka sayısı, 95 Mevsimlik Tarım İşçisi ile birlikte bin 112’ye yükseldi.

Haber: Savaş ARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARANTİNAYA, ALINDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı