Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 17:26 Bu haber 669 kez okundu
 
Koçyazı’da PTT Şubesi İsyanı
20 bini aşkın nüfusuyla Düzce’nin en büyük mahallesi olan Koçyazı Mahallesi'nde yaşayanlar geçtiğimiz mayıs ayında mahallede hizmet vermeye başlayan PTT Şubesi’yle büyük bir sevinç yaşadı. Açıldığı günden bu yana vatandaşların yoğun şekilde kullandığı PTT Şubesi’nin faaliyetlerine ‘az iş, yüksek gider' gerekçe gösterilerek son verilmesi mahalle halkının tepkisine yol açtı. Öncü Haber’e konuşan Muhtar İsmet Mısır, pandemi döneminde alınan karara “Salgın yaşarken böyle bir zamansızlıkta burası kapatılır mı?" sözleriyle tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Koçyazı’da PTT Şubesi İsyanı

Düzce’de yeterince iş olmadığı gerekçesiyle PTT şubelerinin tek tek kapatılması tepkileri de beraberinde getiriyor. Sanayi Çarşısındaki PTT şubesinden sonra bu kez merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi'ndeki şubenin henüz 1 yıl bile geçmeden kapatılması mahalleliyi üzdü.

 

PTT, 20 bini aşkın nüfusuyla Düzce’nin en büyük mahallesi konumunda olan Koçyazı Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz mayıs ayında açılan ancak ekim ayından beri çeşitli bahanelerle kapalı tutulduğu iddia edilen şubesini kapatma kararı aldı. PTT’ye ait bankamatik cihazı da geçtiğimiz gün itibariyle söküldü, şube içerisindeki eşyalar da toplanarak kapısına kilit vuruldu.

 

PTT’de işi olan vatandaşlar ise sadece tabelası kalan şubeden eli boş şekilde dönmek zorunda kalıyor.

 

Konuyu Öncü Haber’e bildiren Koçyazı Mahalle Muhtarı İsmet Mısır, “Koronavirüslü bu günlerde herkes birbirinden kaçarken hem de. Öyle bir zamansızlıkta burası kapatılır mı?” diyerek mahallelilerin zor duruma düşürüldüğünü söyledi.

 

“20 BİNİ AŞKIN NÜFUSUMUZ VAR, PTT YOĞUN ÇALIŞIYORDU”

 

Muhtar Mısır, “2019 yılının haziran ayında PTT’nin Düzce’ye dört adet şube açacağını öğrendik. Biz de bir tanesine talip olduk. PTT Başmüdürümüz ile görüştük, uygun gördü. Yerini de biz gösterdik. Caddemiz geniş ve uzun bir cadde, trafik sorunu da yok. Geçtiğimiz nisan ayında PTT burada faaliyete başladı. Bunu halkımıza duyurduk. Ki zaten bizim 20 bini aşkın nüfusumuz var. Etrafımızda da çok fazla mahalle var. Burası açıldığında yoğun ve güzel bir çalışmayla başladı” dedi.

 

“BÖYLE BİR ZAMANSIZLIKTA BURASI KAPATILIR MI?”

 

Açıldığı ay hizmette aksamaların yaşanmaya başladığını söyleyen Mısır, “Sonrasında 1 ay geçiyor kapatıyorlar 10 gün açmıyorlar. Soruyoruz eleman noksanlığı diyorlar. Sonra faaliyete başlıyor tekrar kapanıyor. Bu sefer koronaya yakalandı çalışan arkadaş dediler. Sonra baktık ATM cihazı sökülmüş.  En yakın PTT merkezde. Uzun kuyruklar oluşuyor. Koronavirüslü bu günlerde herkes birbirinden kaçarken hem de. Böyle bir zamansızlıkta burası kapatılır mı?” diyerek yetkililere sitem etti.

 

“BİR AN ÖNCE AÇMALARINI İSTİYORUZ”

 

Kapatılma nedeni olarak PTT yetkililerinin kendilerine genel merkezin kira ödemelerine karşı olmasını gösterdiğini belirten Mısır, “Halk geliyor bizden bilgi almak istiyor. Biz de açılacak diye biliyorduk. Aradık yetkilileri böyle bir zamanda çok uygunsuz olduğunu söyledik. Biz mahalleli olarak yetkili kişilerin sorumluluk almalarını ve burayı bir an önce açmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

 

“KİRAYI BİZ ÖDERİZ”

Kira söz konusuysa mahalleli olarak bunu karşılamaya hazır olduklarını söyleyen Mısır, “Koçyazı Mahalle Muhtarı İsmet Mısır olarak söylüyorum ben buranın kirasını bu halkla karşılarım. Yeter ki burası açılsın hizmete başlasın. 65 yaş üstü çıkamıyor diyorsun. E çıkamadığı zaman neereye gidecek bu adam fatura ödemek için, e devlet için? Böyle bir hizmet ayağımıza kadar geldi. Çok sevinmiştik mahalle olarak. En son ekimde açıktı. Bizi hep ötelediler. Bu çok tepki alıyor” diyerek mahallelilerin durumdan şikayetçi olduğunu söyledi.

 

“ÇOK SEVİNMİŞTİK, KURSAĞIMIZDA KALDI”

 

20 bini aşkın nüfusuyla Koçyazı Mahallesi’nin bir ilçe konumunda olduğunun altını çizen Mısır, “Buraya bunun yapılmaması lazım. Bize burada açılış yaptırdılar pasta verdiler, tatlı yedik. Kursağımızda kaldı. Buradan vatandaşların merkeze gitmesi çok zor. Orada da kuyruk almış başını gidiyor. Yetkililer adım atsın” sözleriyle PTT şubesinin faaliyetlerine devam edebilmesi için adım atılmasını istedi.

 

PTT'DEN AÇIKLAMA

 

Öte yandan PTT yetkililerinden yaptığımız görüşmede, Koçyazı Mahallesi şubesinde beklenen iş yoğunluğu yaşanmaması nedeniyle böyle bir karar alındığı belirtildi.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Koçyazı’da, PTT, Şubesi, İsyanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı