Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 17:53 Bu haber 575 kez okundu
 
“LÜTFEN DİKKATLİ OLUN…”
Düzce Valisi Cevdet Atay, tüm Türkiye ile birlikte Düzce’de artan Koronavirüs Salgınına karşı vatandaşları, “Bu işin şakası yok! Lütfen kurallara uyun” diyerek uyardı.
SAĞLIK Haberi
“LÜTFEN DİKKATLİ OLUN…”

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 kâbusu devam ediyor. Küresel çapta tehdidini sürdüren salgına karşı Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumları salgına karşı teyakkuz halinde mücadele çalışmalarını sürdürürken, insanların alınan tedbir ve kurallara uymaması nedeniyle, Türkiye genelindeki vaka artışının önüne geçilemiyor.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de sürekli tırmanan vaka artışı tehlikeli boyutlara ulaştı. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayıları nedeniyle açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay Düzceli vatandaşlara, “Salgına karşı lütfen kurallara uyun” çağrısında bulundu.

“Bu işin şakası yok!” diyerek hastalığın tehlikesine dikkat çeken Vali Atay, “Dünyada etkisini sürdüren bu hastalık, ülkemizi ve şehrimizi tehdit etmeye devam ediyor. Burada bizi ilgilendiren, bizim şehrimiz. Ben Düzceli vatandaşlarımızın ilk zamanlarda gösterdikleri duyarlılığı, aynı şekilde göstermelerini rica ediyorum. Yani arkadaşlar, sevgili Düzceliler; sevdikleriniz için, lütfen bu hastalıktan kendinizi koruyun. Maskenizi takın ve kalabalık ortamlara girmekten sakının. Toplu taşımada da lütfen çok kalabalık araçlara binmeyin. Özellikle yaşlılarımız, lütfen kendilerini korusunlar. Bu işin şakası yok” diye konuştu.

Haber: Savaş ARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: “LÜTFEN, DİKKATLİ, OLUN…”,
Yorumlar
Haber Yazılımı