Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 18:38 Bu haber 1447 kez okundu
 
Maaşlarda 'Bir Kaç Günlük Gecikme..'
Düzce Belediyesi’nde maaş krizi yine baş gösterdi. Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü, işçilerin maaşlarının eskiden olduğu gibi her ayın 1’i ile 5’i arasında verileceği duyurulmuştu ancak belediye işçileri maaşlarını yine alamadı.
GÜNDEM Haberi
Maaşlarda 'Bir Kaç Günlük Gecikme..'

Düzce Belediye Başkanı Özlü, Mayıs ayında işçilerin her ayın 1’i ile 5’i arasında alacağını ifade etmişti. Ancak belediye işçilerinin bu ay da maaşlarını ayın 18’i olmasına rağmen alamadıkları iddia edildi.

 

Belediye işçilerinin maaşlarını alamamasının gündeme taşınmasının ardından açıklama yapan Düzce Belediyesi, daha önce ayın 15'inde yapılan maaş ödemelerinde tarihin esnetildiği vurguladı.

 

Önceki aylarda yaşanan maaş ödemelerindeki gecikme nedeniyle, çalışanların maaş günlerinde değişikliğe giden belediye, maaş ödeme günlerini ayın 15 ile 20'si arasında kademe kademe yatırılacağının bilgisini paylaştı.

 

Belediyeden yapılan açıklamada ayrıca, “Birkaç günlük gecikmeler, kurumumuza gelen nakit akışı ve öz kaynaklarına paralel şekilde oluşmakta, mali disiplin kriterleri çerçevesinde hiçbir çalışanımızın mağdur edilmemesi için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Değerli kamuoyu ve basın mensuplarının bilgisine sunarız." İfadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Maaşlarda, 'Bir, Kaç, Günlük, Gecikme..',
Yorumlar
Haber Yazılımı