Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 17:07 Bu haber 284 kez okundu
 
MUHTAR VE İMAMLAR SAHAYA İNDİ...
Düzce’de artan Koronavirüs Salgını Vakaları, Düzce’de ki tüm birimleri harekete geçirdi. Düzce Valisi Cevdet Atay, salgına karşı Doğu ve Güney Doğu illerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin bilinçlendirilmesi, uyarılması ve yaşadıkları koşulların denetlenmesi için İl Jandarma Komutanlığı Koordinesinde, tüm muhtarlıklara talimat gönderdi. Talimat üzerine Düzce genelindeki tüm Muhtar, aza ve Diyanete Bağlı İmamlar, mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları yerlere giderek denetim yaptı. Mevsimlik tarım işçilerine maske dağıtan muhtar, aza ve cami imamları sosyal mesafe konusunda da işçileri uyardı.
SAĞLIK Haberi
MUHTAR VE İMAMLAR SAHAYA İNDİ...

Karadeniz Bölgesinin en büyük geçim kaynaklarından olan Fındık Hasadı, tüm dünyada küresel bir kabusa dönen Yeni Tip Covid – 19 pandemisi gölgesinde başladı. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayıları üzerine Düzce Valisi Cevdet Atay’da, Düzce’ye fındık toplamak için Doğu ve Güney Doğu illerinden gelen Mevsimlik Tarım İşçilerinin salgına karşı uyarılıp, yaşam koşullarının araştırılması için Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Muhtarlıklara talimat verdi. Talimat üzerine harekete geçen Muhtar, Aza ve diyanete bağlı Cami imamları, mevsimlik tarım işçilerinin kaldıkları bölgelere giderek denetim yaptı.

 

Yapılan denetimler sırasında Köy Muhtarları kendilerine Düzce Valiliği tarafından temin edilen maskeleri işçilere dağıtırken, aynı zamanda da sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Cami imamları ise, bölgelerinde bulunan tüm tarım işçilerinin ateşini ateş ölçerler ölçerek, salgın ile ilgili yüksek ateş, halsizlik ve boğaz ağrısı olup olmadığını sordu.

 

Yapılan denetimlerde şuana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, Düzce genelinde denetimlerin sıklaştırılacağı öğrenildi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUHTAR, VE, İMAMLAR, SAHAYA, İNDİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı