Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 18:27 Bu haber 1442 kez okundu
 
PROTOKOL İMZALANDI
Düzce Cam Sanayi Firması Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş tarafından Düzce’ye yaptırılacak okul binası ile ilgili protokol bugün Düzce Valisi Cevdet Atay, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün katıldığı törenle imzalandı. Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de ikili öğretime son vereceklerini yineledi.
EĞİTİM Haberi
PROTOKOL İMZALANDI

Düzce sanayisi için bir dizi temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, eğime destek amacıyla Düzce Cam Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş tarafından Düzce’ye inşa ettirilecek okul binası için düzenlenen protokol törenine katıldı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve TSO Başkanı Tuncay Şahin’in hazır bulunduğu imza töreninde, okul inşaatı protokolü imzalandı.

Özlü: “Düzce’de ikili eğitim veren okul kalmayacak”

İmza töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hayırsever iş insanı Kasım Aktaş’ın adını taşıyacak okul inşaatının bir yıl gibi kısa bir sürede bitirileceğini ve yapılacak diğer okullarla birlikte Düzce’de ikili öğretime son vereceklerini belirtti. Özlü, “Hayırsever iş adamımız Düzce Cam firmasının sahibi Kasım Aktaş, okul yaptırıyor. Adı, Kasım Aktaş Ortaokulu olacak. Kasım Aktaş’ı tebrik ediyorum. Bu örnek davranışı için, bu örnek tavrı için, sosyal sorumluluk projesi olarak bunu gördüğü için kendilerine teşekkür ediyorum. İmzalanan protokol Düzce’mize hayırlı olsun. İnşallah önümüzdeki günlerde çok uzatmadan, bir aya kalmaz bunun temelini atacağız ve inşaatına başlayacağız. Bu okulla birlikte diğer okullarımızı da yaklaşık bir yıl içinde bitireceğiz ve Düzce’de ikili öğretime son vereceğiz. Amacımız bu okulla birlikte Düzce’de ikili öğretim yapan 3 okul var. Hepsini yapacağız ve Düzce’de ikili öğretime son vereceğiz. O yüzden bu protokol son derece önemli.” diye konuştu.

Büyükdede: Kasım Aktaş’a teşekkür ediyorum

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Düzce’ye okul inşa ettiren Kasım Aktaş’a teşekkür ederek, “Kasım bey, bir bakıma benim eski bir dostum olması, İstanbul Sanayi Odası’nda yıllarca beraber bulunmamız dolayısıyla çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Burada, böyle bir yatırımı olması, böyle bir hayır işine de vesile olması dolayısıyla kendisini tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. İnşallah Düzce’miz için hayırlı uğurlu olur diyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Atay: “İnşallah diğer işadamlarımıza da örnek olur”

Kasım Aktaş’ın Düzce’ye inşa ettireceği okulun diğer işadamlarına da örnek olması temennisinde bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay ise, “Düzce Cam sahibi Kasım beye bu hayırlı hizmeti için ilimiz adına, öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bu hayırların da devam etmesini diliyoruz. Diğer iş adamlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Haber: Savaş ARI

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PROTOKOL, İMZALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı