Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 11:18 Bu haber 3262 kez okundu
 
Şahin Partisinden İhraç Edildi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Tokyo’ya gidecek olan Filenin Sultanları ile ilgili sosyal medya hesabından büyük tepkiye neden olan bir paylaşım yapan MHP’li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Başkan Şahin’in MHP belediye başkanları listesinden düşürüldüğünü duyurdu.
SİYASET Haberi
Şahin Partisinden İhraç Edildi

Konu hakkında bilgi aldığımız Şahin ise MHP’den ihraç edildiğine dair kendisine herhangi bir tebligat yapılmadığını belirterek, “Yaşanan süreci mahalle baskısı olarak değerlendiriyorum. İlerleyen günlerde gerekli değerlendirmeleri yaparız.” dedi.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında yaptığı paylaşım hem büyük tepki çekti hem de partisiyle bağlarının kopmasına yol açtı.

Tepki çeken paylaşım

Başkan Şahin, dün facebook hesabı üzerinden A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Almanya'yı yenerek Tokyo'da olimpiyatlara katılma hakkı kazanması sonrası yaptığı paylaşımda, "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil.” ifadelerini kullandı. Bu mesaj kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Büyüyen tepki ve eleştiriler üzerine beklenen oldu ve MHP’den ‘Birol Şahin’ açıklaması geldi.

“Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür”

 Açıklama, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından twitter üzerinden yapıldı. Durmaz, yaptığı açıklamada, "Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..." bilgilendirmesi yaptı.

“Bana ihraç tebligatı ulaşmadı”

Bunun üzerinde telefonla görüştüğümüz Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, kendisine partiden ihraçla ilgili bir tebligat ulaşmadığını vurguladı. Yaşanan süreci ‘mahalle baskısı’ olarak değerlendiren Başkan Şahin, “İlerleyen günlerde gerekli değerlendirmeleri yaparız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şahin, Partisinden, İhraç, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı