Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 04:22 Bu haber 2428 kez okundu
 
Sinemalarda Bu Hafta
Sinemalarda bu hafta 7 film vizyona giriyor.
KÜLTÜR Haberi
Sinemalarda Bu Hafta

Pokémon Dedektif Pikachu

Animasyon, aksiyon ve macera türündeki film ABD ve Japon ortak yapımı. Filmin yönetmeni Rob Letterman.

Dedektif Harry Goodman'ın gizemli bir şekilde kaybolmasının ardından, Goodman'ın 21 yaşındaki oğlu Tim babasına ne olduğunu öğrenmek için araştırmalar yapmaya başlar. Harry'nin soruşturmaya yardımcı olmak isteyen eski Pokémon ortağı Detective Pikachu ise kendini bir dedektif olarak kanıtlamak istemektedir ve bu yüzden Tim'e iş birliği teklif eder. Pokémon dünyasında hiçbir insan ve Pokémonun yapamayacağı şekilde, konuşarak birbirleriyle iletişim kurabilen Tim ve Pikachu, gizemi çözmek için heyecan verici bir maceraya çıkar. İnsanların ve Pokémonların hiper-gerçekçi bir dünyada yan yana yaşadığı, modern bir metropol olan Ryme Şehri'nin neon ışıklı sokaklarında ipuçlarını kovalar, farklı bir dizi Pokémonla karşılaşır ve sonunda şok edici gerçeği ortaya çıkarırlar. Bu öyle bir gerçektir ki, dünyalarındaki barışçıl birlikteliği yok edebilir ve bütün Pokémon evrenini tehdit edebilir!

 

Adaletsiz

Orijinal ismi Dragged Across Concrete olan film, aksiyon, dram ve suç türünde. Filmin senaristi ve yönetmeni S. Craig Zahler.

Bir zanlıya uyguladıkları fiziksel şiddet görüntülerinin medyaya sızdırılması sonucu açığa alınan iki polis memuru Brett Ridfeman ve Anthony Lurasetti'nin hikayesi ve adalet kavramının yerini suç kavramlarının almasını anlatan film, izleyenlerini bekliyor.

 

Yuva

Türk yapımı filmin yönetmeni, Emre Yeksan. Senaristliğini de Emre Yeksan’ın yaptığı filmin oyuncuları Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel, Okan Bozkuş ve Ahmet Melih.

İnsanlardan uzakta, doğada bir başına yaşayan Veysel'in münzevi hayatı, yaşadığı bölgenin bir yatırımcı grubuna satılmasıyla son bulur. Bir süre sonra ise kardeşi Hasan gelerek oradan ayrılması için ikna çalışmalarına başlar. Yatırımcıların artan tehdidiyle birlikte karşı karşıya gelen iki kardeş, bu sırada adeta mucizevi olaylarla karşılaşacaktır.

 

Sihirli Oyuncaklar

Animasyon ve macera türündeki filmin konusu, su ile temas edince rengi değişen küçük bir oyuncak olan Nathan’ın, rengi değişmemektedir. Nathan bir gün küçük bir robot olan Timebot ile tanışır ve iki kafadar birlikte bir maceraya atılırlar. Bütün macera boyunca neden renk değiştirmediğini anlamaya çalışan Nathan, bunu nasıl düzeltebileceğini araştırır. Bu süreçte birçok hayvan ve oyuncaktan yardım alacak olan Nathan’ı, Timebot’la birlikte heyecan dolu bir macera bekliyor.

 

Gölge Savaşçı

Çin yapımı olan film, iki hanedanın içerisinde bulunduğu iktidar savaşına odaklanıyor. Genç ve tehlikeli bir kral, Pei hanedanlığını yönetmektedir ve bu hanedanlıkta Komutan Yu tehdit altındadır. Ancak Komutan Yu, daha önceden, yaşayacaklarını öngörüp kendisine benzeyen bir gölge savaşçı yetiştirmiştir. Yetiştiği gölgesiyle düşmanlarını kandırdığı gibi, kendi kralını dahi kandırabilir. Düşmanları devirmek için kral ve Komutan Yu bir saldırı planlamıştır ancak gölgenin de başka bir planı vardır.

 

Temizlikçi

Korku ve gerilim türündeki filmin oyuncuları, Alexis Kendra, Stelio Savante, Rachel Alig, Keri Marrone, Elizabeth Sandy. Yönetmeni ise, Jon Knautz.

Yalnız ve güzel bir kadın olan Alice’in evli bir adamla gizli gizli yaşadığı bir ilişkisi vardır. Alice, bu ilişkiyi bitirmeye çalıştığı dönemde, yaşadığı sitenin temizlik hizmetlerinde görev yapan Shelly ile tanışır. Bir kaza sonucu yüzü yanmış olan Shelly haftada iki gün, Alice’in evinde çalışmaya başlar. Ancak bu gizemli kadın sadece eve değil Alice’in hayatına da girer. Hatta onun kimliğine bürünür. Ardından geri dönüşü olmayan olaylar yaşanmaya başlar.

 

Kulyas: Lanetin Bedeli

Türk yapımı korku türündeki filmin yönetmeni, Yunus Şevik. Filmin oyuncuları, Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy, Necdet Onur Serimer ve Erdem Yılmaz.

Kulyas kabilesinin cinleri, yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilmiştir ancak insanoğlunun hırsı onların yüzyıllar sonra serbest kalmasına neden olur. İnsanlarla bedeli oldukça ağır olan bir anlaşma yapan cin kabilesinin lideri Mureh, her yıl bir insanı kurban olarak alacak ve aldığı bedeni insana dönüştürecektir. Ancak bu kurban ile birlikte, insanların hırsları da alınmış olur. Yıllar boyu yüzlerce can alan ve yine de doymayan Mureh, yeni kurbanların gelmesini beklemektedir. Tam da bu sırada Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç, fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı kasabaya gelir. Kalacakları oteli bulamayan gençler, çareyi köyün hocası Kanber’den yardım istemekte bulur. Hoca tarafından misafirhaneye yerleştirilen gençler, burada cinlerin vahşeti ile karşı karşıya kalacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sinemalarda, Bu, Hafta,
Yorumlar
Haber Yazılımı