Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 11:55 Bu haber 2458 kez okundu
 
Sinemalarda Bu Hafta
Sinemalarda bu hafta 9 film vizyona giriyor.
KÜLTÜR Haberi
Sinemalarda Bu Hafta

İçerdekiler

Hüseyin Karabey yönetmenliğindeki filmin konusu, bir öğretmen, darbe döneminde mevcut iktidarın söylemine karşı bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınır ve tutuklama kararı olmaksızın siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün boyunca baskı altında sorgulanır. Eşiyle görüşme şansını yakaladığında, karşısına çıkan baldızı olunca, psikolojik boyuta geçilir. İzleyici, kimin hangi durumda haklı ya da haksız olabileceğini sorgulamaya başlar. 

 

Napszállta

Dönem filmi olan Napszállta’nın konusu; 1. Dünya Savaşı'nın eşiğindeki Macaristan'da genç Irisz Leiter, bir zamanlar rahmetli anne ve babasına ait olan ünlü bir şapka dükkanında çalışabilmek için Budapeşte'ye gelir, ancak dükkanın yeni sahibi onu reddeder. Geçmişindeki bilinmeyenleri ortaya çıkarıp kanıtlayabilecek tek kişi olan Kálmán Leiter adında bir adamın peşine düşen Irisz, Budapeşte'nin en karanlık köşelerinde bu adamı bulmak için sokak sokak dolaşmaya başlar.

 

Lanetli Kapı "Paranormal Orman"

Orijinal ismi Door in the Woods olan korku ve gerilim türündeki filmin konusu; küçük bir kasabada, normal bir hayat süren ailenin hayatı, orman gezintisine çıktıkları bir günde buldukları bir kapı ile çok değişecektir. Kapıyı bulmalarının ardından türlü şanssızlıklarla hayatları kötüye gitmeye başlayan aile, kapının sırrını merak eder. Bu kapı sadece artık kullanılmayan bir kapı mı, yoksa kimsenin öğrenmek istemeyeceği karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mıdır?

 

Uglydolls

Animasyon türündeki komedi ve macera filmi Amerikan yapımı. Konusu ise, Uglyville kasabasında yaşayan Uglydolls halkının günleri hep mutlu ve enerjik geçmektedir. Aralarındaki özgür ruhlu Moxy, neşeli günler geçiriyor olsa da kasabalarındaki dağın diğer tarafında ne olduğunu merak eder ve en yakın arkadaşlarıyla birlikte öğrenmek üzere yola koyulur. Dağın diğer tarafında bambaşka bir dünya keşfeden kafadarları, karşılarındaki şehir adeta büyülemiştir. Fakat oyuncakların geleneksel eğitim gördüğü ve mezun olmalarının ardından kendilerine sevecen bir sahip aramaya başladıkları bu şehir göründüğü gibi değildir.

 

Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği

Fransız yapımı komedi filminin konusu, Oldukça genç, güzel ve dikkat çekici bir kadın olan Claire, babasından kalan bir otelde üvey annesinin yüzünden hizmetçi gibi çalışmaktadır. Ancak; üvey annesinin sevgilisi, genç kadına aşık olur ve üvey annesi Maud’un, Claire’e bu olayla birlikte hiç tahammülü kalmaz. Üvey annesinden kaçan Claire, kendisine bir barınak bulduğunda 7 prensle karşılaşır ve asıl macera bundan sonra başlar.

 

Ne Olur Gitme

Türk yapımı filmin oyuncuları, Ümit Acar, Yeşim Salkım, Yusuf Arala ve Eren Vurdem. Yönetmeni ise Yüksel Torun. Filmin konusu, 60’larındaki emekli kiralık katil Kudret, sakin bir hayat sürebilmek için huzurlu, küçük bir kasabaya yerleşir. Kudret eski hayatını arkasında bırakmak istese de, geçmişi onun peşini bırakmamaktadır.

 

Kim Daha Mutlu?

Haftanın Türk yapımı filmlerinden biri olan Kim Daha Mutlu’nun yönetmeni, Hakan Haksun. Oyuncuları arasında, Ecem Özkaya, Serenay Aktaş, Ümit Erdim, Hasan Denizyaran ve Emre Kıvılcım yer alıyor. Filmin konusu ise, mutluluğun sırrını evlilikte arayan Bilge; nikah masasına oturmak üzere olan kuzeni Şükran’a gıpta etmektedir. Şükran ise sahip olmadıklarının peşindedir. Her ikisinin gözünde de mükemmel bir evliliğe sahip olan Aylin’in ise bambaşka bir derdi olduğunu kimse bilmemektedir.

 

Bisikletler

Animasyon türündeki eğlenceli filmin konusu, çok güzel, küçük, şirin bir kasabada rengârenk bisikletler mutlu bir hayat sürmektedir. Kahramanımız Spidi, oldukça cesur, dost canlısı bir dağ bisikletidir ve kasabanın postanesinde çalışmaktadır. Ancak en büyük hayali bir yarış bisikleti olmaktır. Günün birinde efsanevi yarış bisikleti Rak kasabaya geri döndüğünde, Spidi yarış bisikleti olabilmek için Rak’tan yardım ister fakat Rak, Spidi gibi iyi kalpli değildir ve Spidi için başka planları vardır.

 

John Wick 3: Parabellum

Haftanın en iddialı filmlerinden olan John Wick 3: Parabellum’un başrolünde Keanu Reeves, Halle Berru, Asia Kate Dillon, Jason Mantzoukas ve Laurence Fishburne yer alıyor. Aksiyonun eksik olmadığı, suç ve gerilim türündeki filmin konusu, John Wick (Keanu Reeves), 14 milyon dolar değerindeki bir açık kontrat nedeniyle herkesin hedefi haline gelmiştir. Üstelik bu kontratı imzalayan kişiyi de öldürmüştür. Normal şartlarda çok öldürülmüş olması gerekirken bütün bu suçları işlediği Continental Hotel'den kaçması için otelin müdürü Winston ona 1 saat verir. Bütün haklarından yoksun kalan John Wick, New York'tan sağ çıkabilmek için elindeki imkanları sonuna kadar zorlayacaktır.

 

HABER DÜZCE EKİBİ

haberduzce.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sinemalarda, Bu, Hafta,
Yorumlar
Haber Yazılımı