Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 17:44 Bu haber 826 kez okundu
 
ÜRETİMDE 3 MİLYONA YAKLAŞILDI…
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla, Düzce Belediyesi Meslek Ednidirme Kursları (BELMEK) koordinesinde, Koronavirüs Salgınının Türkiye’de ilk görüldüğü geçtiğimiz Mart ayında başlanan maske üretimi, aralıksız devam ediyor. Bugüne kadar üretilen maskelerin sayısı 3 milyona yaklaştı.
GÜNDEM Haberi
ÜRETİMDE 3 MİLYONA YAKLAŞILDI…

Türkiye’de Yeni Tip Covid – 19 Salgınında ilk vakanın11 Mart 2020 tarihinde görülmesinin ardından, Düzce Belediyesi Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla, vatandaşların daha kolay ulaşmaları için maske üretimine başlamıştı.

Düzce’deki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarlar aracılığı ile vatandaşlara dağıtılan maske üretiminde toplam rakam 2 Milyon 548 bin 588’e ulaştı. Kültür Merkezinde oluşturulan atölyede, gönüllüler ve belediye çalışanları tarafından aralıksız devam edilen maske üretiminin, pandemi geçene kadar devam edeceği öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi ve BELMEK Koordinatörü İlknur Bahar, “Pandemi döneminde halkımızın, salgına karşı en büyük silahlardan birisi olan maskelere daha kolay ulaşmaları için başladığımız maske üretimi, artarak devam ediyor. Maske üretimimiz, pandemi bitene kadar, devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜRETİMDE, 3, MİLYONA, YAKLAŞILDI…,
Yorumlar
Haber Yazılımı