Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 17:47 Bu haber 558 kez okundu
 
UZAKTAN EĞİTİM İÇİN İNTERNET DESTEĞİ
Düzce’de interneti olmadığı için uzaktan eğitim alamayan öğrenciler için harekete geçen İyi Parti Düzce İl Teşkilatı, bağlantı sıkıntısı çeken öğrencilere internet alt yapı ve modem desteği sağlıyor.
EĞİTİM Haberi
UZAKTAN EĞİTİM İÇİN İNTERNET DESTEĞİ

Düzce’de ya bilgisayarı ya interneti ya da her ikisi de olmayan hanelerdeki öğrenciler koronavirüs sürecinde ağırlıklı olarak uzaktan verilen eğitimden faydalanamıyor. Bu sorunu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile gündeme taşıyan İyi Parti Düzce İl Teşkilatı, sadece eleştirmekle kalmadı, eğitime destek için kolları sıvadı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime başlanılan Düzce’de   internet üzerinden EBA ile eğitim alamayan çocuklara İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilatının başlattığı proje ile modem ve internet alt yapısı desteği sağlanmaya başlandı.

Ağa Mahallesi’nde yaşayan üç çocuklu aileye internet temin edildi

İyi Parti Teşkilatlarına yapılan talepler incelenerek Ağa Mahallesi’nde yaşayan üç çocuklu bir ailenin, internet olmadığı için uzaktan eğitim alamayan çocukları için harekete geçen İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Demet Boşver ve Başkan Yardımcısı Esra Eryürek, ailenin internet alt yapısı için girişimlere başlayarak, ailenin evine modem de temin etti.

“Bazı ailelerin hiç internet altyapıları yok”

Merkez İlçe Başkanı Demet Boşver, yaptığı açıklamada, İyi Parti teşkilatları olarak Düzce'nin çocuklarının eğitimden geri kalmaması için gayret gösterdiklerini belirterek, “Üyelerimizin de katkıları ile bize ulaşan tüm talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Bize gelen taleplerde bazı ailelerin hiç internet altyapıları yok. Bazı ailelerin ise yeterli donanımları bulunmuyor. Bizler partimize gelen tüm talepleri inceleyip, yerinde gidip görerek ihtiyaç sahiplerini belirliyoruz. Fakat asli görevi çocukların eğitim hayatının aksamaması olan yetkilileri ve internet altyapısından sorumlu olan Türk Telekom'u da hassasiyetle toplumu bilgilendirmeye ve ailelere destek olmaya davet ediyoruz.” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: UZAKTAN, EĞİTİM, İÇİN, İNTERNET, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı