Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:58 Bu haber 2176 kez okundu
 
VAKA SAYILARINA HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİ EKLENİYOR
Düzce’de Koronavirüs Salgınında vaka sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başı 580 olan vaka sayısı, bugün itibari ile 615’e yükseldi. Bu artış, salgın ile ilgili alınan tedbir ve kurallara uyulmadığını gösterdi. Yetkililer, Düzcelilerin salgına karşı dikkatli ve tedbirli olmasını isterken, her bireyin alınan tedbir ve kurallara uyması istendi.
- Haberi
VAKA SAYILARINA HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİ EKLENİYOR

Çin’in Vuhan Kentinde ortaya çıktıktan sonra, tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Covid – 19 Salgını kâbusu küresel çapta devam ediyor. Türkiye’de salgına karşı büyük mücadele verilirken, Düzce’de vaka sayılarına her geçen gün yenileri ekleniyor.

 

Geçtiğimiz hafta başı 580 olan vaka sayısına 35 kişi daha eklenirken, toplam sayı 615’e yükseldi. Bugüne kadar salgına bağlı ölenlerin sayısı 14 olarak kayıtlara geçti. İyileşen sayısı 550’ye ulaşırken, 1 kişinin ise Yoğun Bakım Ünitesinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

Düzce’de vaka sayısındaki bu artışın, vatandaşların alınan tedbir ve kurallara uymadığını gösterirken, yetkililer bireyleri maske kullanmaları, sosyal mesafe kurallarına uymaları ve kalabalık ortamlarda bulunmamalarını istedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: VAKA, SAYILARINA, HER, GEÇEN, GÜN, BİR, YENİSİ, EKLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı