Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 10:42 Bu haber 183 kez okundu
 
Vali Dağlı'dan 19 Mayıs Mesajı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Dağlı'dan 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünde bir mesaj yayınlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü milletçe, birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla başlattığı istiklal mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yeşerdiği gündür.

İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi ve son yıllarda gerçekleştirilen büyük atılımların da katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hâlihazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bu önemli günün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi de büyük bir önem ifade etmektedir. Tarih boyunca toplumları ve devletleri ayakta tutan en büyük ve itici güç gençlik olmuştur. Bu nedenle, gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Dağlı'dan, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı