Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:10 Bu haber 1148 kez okundu
 
VATANDAŞLAR DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ...
Kurban bayramına sayılı günler kala, Düzce Belediyesi Mezbahanesinde ki kesim ücretlerine getirilen artışa vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşlar, enflasyon rakamları baz alınarak mezbahanede geçen yıl 250 TL olan kurban kesim fiyatlarının bu yıl 475 TL’ye çıkarıldığını söylediler.
EKONOMİ Haberi
VATANDAŞLAR DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ...

Kurban Bayramına sayılı günler kala Düzce Belediyesi’ne ait mezbahanede kurban kesim ücretleri belirlendi. Düzce Valiliğinde kurulan Kurban Kesim Komisyonu tarafından belirlenen fiyatlar bu yıl 475 TL olarak belirlendi. Kurbanlarını kesecek yer arayan Düzceliler, Düzce Belediyesi Mezbahanesinden fiyat aldı. Mezbahane görevlileri ise, enflasyon rakamlarını baz alarak, fiyatların geçen yılkinin 2 katına çıktığını söylediler.

 

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar bir yıldaki bu artışın kabul edilemez olduğunu ifade ettiler. Konu ile ilgili şikâyetlerini 0542 767 1881 No’lu WhatsApp İhbar hattına bildirdiler. Kurban kesim fiyatlarının bir yılda bu kadar artmasının imkânsız olduğunu dile getiren bir vatandaş, “Belediye kurban kesimhanesindeki ücret artışı hakkında sesimizi duyurmak istiyoruz. Enflasyon sebep sunularak hayvan başı 250 TL olan kurban kesim ücreti 475 TL’ye yükseltilmiş” dedi.

 

Diğer taraftan Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Bolu ve Sakarya’da ki belediyelere ait mezbahaneler de Kurban Kesim fiyatlarının 500 TL olduğunu, Düzce’de ise daha düşük olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATANDAŞLAR, DURUMA, TEPKİ, GÖSTERDİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı