Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 18:00 Bu haber 809 kez okundu
 
Yanmaz: Denize Parayla Girilmeyecek
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, özellikle Ramazan Bayramı sonrasında kente turistlerin geleceğini beklediklerini, bu nedenle yaz hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Yanmaz: Denize Parayla Girilmeyecek

Yıllar sonra Akçakoca’da yeniden festival düzenlenmesi ile kente turist akını beklenirken, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kentte yapılan yaz hazırlıkları ile ilgili bilgiler verdi. Yanmaz, özellikle sahillerde tuvalet, engelli tuvaleti ve duşa kabin konusunda çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Tuvaletleri sipariş ettik, planını bizzat çizdiğim duşa kabinleri ise kendi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz’deki doğrama atölyesinde yapmaya başladık. Önümüzdeki 15-20 gün içerisinde sahillerde tuvalet ve duşa kabinler konumlandırılmış olacak.” Dedi.

 

"ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI UNUTMADIK"

Engelli vatandaşları da unutmadıklarını dile getiren Yanmaz, “Engellileri unutmadık. Engelli tuvaleti de koyacağız. Bunları kışın kaldıracağımız bir dizayn ile yaptık. Kışın denizden gelen iyot, büyük dalgalar bu yapılara zarar veriyor. Her yaz başında o tuvaletler depolardan alınıp buraya tekrar konulacak ve sezon sonunda yeniden kaldırılacak” dedi.

 

"AKÇAKOCALILAR DENİZE PARAYLA GİRMEYECEK"

Belediye Başkanı Yanmaz, bu yıl şezlong konusuna çözüm bulduklarını söyleyerek, “Şezlong konusunda ise buraları ihaleye vermeyeceğiz. Sadece turizm tesisi olanların önüne izin veriyoruz. Biz belediye olarak o tarafların şezlong işlerine karışamıyoruz. Fakat fiyat konusunda hepsine müdahalemiz olacak. Fiyat çok önemli. Buraya gelen misafirlerimiz 20 lira, 30 lira şezlong parası verdiği zaman buraya bir daha kimse gelmez.” İfadelerine yer verdi.

 

"KİMSE ŞEZLONG KULLANMAK ZORUNDA DEĞİL"

Denize gelen Akçakocalılar’ın ya da misafirlerin, belediyenin mevcut yerlerinde şezlong kullanabileceklerini ancak şezlongların kumsalda olmayacağını söyleyen Yanmaz, “Belediyenin mevcut yerlerinde şezlonglar kesinlikle kumsalda olmayacak, kulübelerin yanında olacak. İsteyenler şezlongları alacak, isteyen almayacak. 1 şezlong 10 lira, 1 şemsiye 5 lira, eğer 2 şezlong ve 1 şemsiye alırsanız 20 lira gibi bir fiyat koyacağız. Akçakocalılar, gelen misafirler ister alacak ister almayacak. Kimseye zorla şezlong ya da şemsiye verilmeyecek. Çünkü Akçakocalılar’ın kendi denizine parayla girmemesi lazım” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Yanmaz:, Denize, Parayla, Girilmeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı