Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 11:44 Bu haber 3764 kez okundu
 
Düzce de O Listeye Girdi
Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, Türkiye dünyanın en çok mavi bayraklı plajı üçüncü ülkesi olurken iller bazında Düzce o listeye 3 plaj ile girdi.
TURİZM Haberi
Düzce de O Listeye Girdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden olan "Mavi Bayrak"ta bu yıl da ilk sıralardaki yerini korudu.

Dünyanın en çok Mavi Bayraklı üçüncü ülkesi olan Türkiye'nin ödüllü plaj sayısı bu yıl 486 oldu.

Merkezi Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta bulunan Foundation for Environmental Education’ın (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı - FEE) verdiği Mavi Bayrak ödüllerinin 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, geçtiğimiz yıl 463 olan ödüllü plaj sayısı olan Türkiye’nin bu yıl ödüllü plaj sayısı 486'ya ulaştı.

DÜZCE'DEN ÜÇ PLAJ LİSTEDE

Mavi Bayraklı plajı bulunan şehirler arasına Düzce üç plaj ile listeye girdi. Akçakoca Kale Plajı, Çuhallı Aile Plajı ve Akevler Aile Plajı.

Mavi Bayrak ödülü kazanan plaja sahip diğer iller de şu şekilde sıralandı: Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Balıkesir, Samsun, Çanakkale, Mersin, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Ordu, ve Kırklareli, Tekirdağ ve Van.

 

Mavi Bayrak programının ulusal takipçisi olarak kurulan Türkiye Çevre Eğitim Vakfının http://www.mavibayrak.org.tr/ internet adresinden 2020 yılı ödüllerine ilişkin tüm detaylara ulaşılabiliyor.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Düzce, de, O, Listeye, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı