Haber Detayı
01 Şubat 2021 - Pazartesi 11:52 Bu haber 827 kez okundu
 
"En büyük Şansımız Faruk Özlü"
Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, katıldığı online bir programda, hem Düzce sanayisine hem de 65. Dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Düzce’nin sanayi alanında oldukça başarılı bir durumda olduğunun altını çizen Şahin, söz Başkan Özlü’ye geldiğinde “Düzce olarak en büyük şanslarımızdan biri.” yorumunda bulundu.
EKONOMİ Haberi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası tarafından çevrimiçi olarak organize edilen Online Business Kahvaltı programında konuştu.

 

Şahin konuşmasında; “Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası üyeleri ülkemizin ve özellikle ilimizin sağladığı avantajlardan sonuna kadar faydalanabilir. Düzce ili olarak büyük şehirlerin ortasında, ticari limanlara yakın mesafede, lojistik anlamında en ideal noktada yer alıyoruz. Yakın çevremizde bu avantaja sahip olup, yatırıma açık başka bir bölge yok. Sanayi anlamında da hayli başarılı durumdayız.” dedi.

 

“BAŞKANIMIZ İLİMİZE VİZYON KATTI”

 

Düzce’den 140 ülkeye ihracat yapıldığını belirten Düzce TSO Başkanı Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Örneğin dünya devi otomotiv firmalarının sızdırmazlık ürünlerinin tamamı ilimizde imal ediliyor. Bu yatırım avantajlarımızı değerli oda üyelerimize de tanıtmayı arzu ediyoruz ve pandemi döneminden hemen sonra kendilerini ilimize davet ediyoruz. Düzce olarak en büyük şanslarımızdan biri de 65. Dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün ilimizin Belediye Başkanı olması. Bakanlığı öncesinde savunma sanayisinde uzun yıllar üst kademelerde de görev yapan başkanımız ilimize vizyon kattı. Kendisiyle ve diğer paydaşlarımızla yakaladığımız uyum sayesinde bölgede yatırımcıların en çok rağbet ettiği bölge olduk. 2021 yılını Turizm yılı olarak ilan ettik. İlimizin el değmemiş tarihi ve turistik bölgelerini en etkin şekilde tanıtmaya, yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlamak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada bizleri bu noktalara taşıyan TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na da sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlere sunduğu vizyon ve ivme ile odalarımızın dünyaya açılmasına, uluslar arası arenada var olmasına büyük katkı verdi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: "En, büyük, Şansımız, Faruk, Özlü",
Yorumlar
Haber Yazılımı