Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 14:15 Bu haber 969 kez okundu
 
Koronavirüs Riskini Arttırıyor
Sağlık Bakanlığı, sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağza götürülmesinin Yeni Tip Koronavirüs riskini arttırdığını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Koronavirüs Riskini Arttırıyor

Tüm ülke ile birlikte Düzce’de artan Yeni Tip Koronavirüs salgınının önüne bir türlü geçilemiyor. Tüm dünya genelinde etkisini sürdüren salgın ile ilgili, alınan tüm tedbir ve kurallara rağmen Düzce’de her geçen gün artan vaka sayısı tehlikeli boyutlarda seyretmeye devam ediyor.

 

Salgına karşı Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar teyakkuz halinde çalışmalarına devam ederken, vatandaşların da maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere, alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusunda, her gün yeni bir çağrı yapılıyor.  

 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sigara içmek için maskenin çıkartılması ve ellerin ağıza getirilmesi, bulaş riskini daha çok arttırdığı belirtildi. Yapılan açıklamada,  “Sigara içmek için maskenin çıkarılması ve ellerin ağza götürülmesi COVID-19 bulaşma riskini artırır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüs, Riskini, Arttırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı