Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 17:46 Bu haber 1431 kez okundu
 
1 Nisan Koronavirüs Tablosu
Üst üste yaşanan vaka artışlarıyla kırmızı kategoriye geçen ve ‘çok yüksek riskli iller’ arasında yerini alan Düzce’de hızlı yayılım durdurulamıyor. Geçen hafta günlük 70 olan günlük ortalama vaka sayısı bu hafta itibariyle 100’ü geçti. Dün tespit edilen 103 yeni vaka ile kentte koronavirüse yakalananların sayısı 30 bin 878’e ulaştı.
SAĞLIK Haberi
1 Nisan Koronavirüs Tablosu

Düzce’de koronavirüs salgını etkisini arttırarak sürdürüyor. 2 Mart’ta geçilen ‘yerin karar’ adı verilen ‘yeniden normalleşme’ sürecinde vakaların durdurulamayan bir artışa geçtiği Düzce’de günlük vaka sayısı üç haneli sayılara ulaştı.

 

Geçen hafta ortalama 70 olarak gerçekleşen günlük vaka sayısında bu hafta 100 sınırı aşıldı. Dün tespit edilen 103 yeni vaka ile kentte yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınına yakalananların sayısı 30 bin 878’e çıktı.

 

Vefat sayısı 142 olarak sabit kaldı. 30 bin 55 kişi hastalığı atlatırken, vaka sayısındaki artış, aktif vaka ve hasta sayılarına da yansıdı. Kentte virüs kaynaklı tedavi gören aktif vaka sayısı 681’i gördü. Hastalığı ağır geçiren 20 vatandaşın ise tedavilerine pandemi yoğun bakım servislerinde devam ediliyor.

 

Aktif hasta ve yoğun bakım sayılarının bu hızda artmaya devam etmesi halinde, kasım ayındaki gibi Düzce’de hastanelerde yüzde yüz kapasiteye ulaşılarak sağlık sisteminin yükü taşıyamayacak boyuta ulaşmasından korkuluyor.

 

Salgının önünün kesilmesi adına denetimlerin 7/24 esasına göre devam ettiği ve vatandaşların sürekli uyarıldığı Düzce, yaşanan artışlarla kırmızı kategorideki yerini perçinledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, Nisan, Koronavirüs, Tablosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı